کتابفروشی کتابرسان کرمان

کنکوری - کمک درسی - دانشگاهی - عمومی و..

دوشنبه 1 خرداد‌ماه سال 1396 ساعت 02:40 ب.ظ

همایش بیشتر از یک نفر + محمد پیام بهرام پور و دکتر علی صاحبی

با سلام

امروز می خواهم یک گزارش از یک سمینار خوب که در تاریخ 15/2/1396 برگذار شد برایتان بنویسم .

قبل از نوشتن گذارش لازم هست که بگویم چگونه با این سیمینار آشنا شدم . سالهای پیش در بحث سخنرانی و فن سخنوری خیلی مشکل داشتم و دوست داشتم یاد بگیرم و بر ترس  سخنرانی غلبه کنم در اینترنت سرچ کردم و با سایت محمد پیام بهرام پور اشنا شدم فایلهای رایگان از سایت ایشان  دانلود کردم و استفاده کردم اما از انجا که مجانی بودند خیلی پیگیر آنها نشدم . اوایل اردیبهشت در حال چک  کردن ایمیلم بودم که لینک سیمینار برایم ارسال شده بود ان را باز کردم و آن صفحه را مطالعه کردم و ویدیوهای داخل صفحه را دیدم و فیلم تد  دکتر علی صاحبی را دیدم از انجا که قبلا کتاب تئوری انتخاب دکتر صاحبی را مطالعه کرده بودم مطمئن شدم یک سیمینار عالی خواهد بود به همین منظور ثبت نام کردم و برای خودم و 5 نفر از دوستان بلیط گرفتم و بعد به دوستانم تماس گرفتم تا ببینم چند نفر از انها حاضر هستند با من به سمینار تهران بیایید جالب اینجاست هیچ کدام حاضر نشدند بیایید و اکثرشان گفتند مگر بیکاریم از کرمان برویم تهران برای دیدن یک سیمینار بدرد نخور حالش نیست . خوب بلیط ها را خریده بودم و از طرفی حس کردم دو نفر را حتما لازمه همراه خودم ببرم یک نفر داداشم حمید بود که این مباحث روانشناسی بدردش می خورد و دیگر یکی از همکاران کتابفروش بود که علاقه خاصی به مباحث روانشناسی و علوم اجتماعی دارد باهاشون هماهنگ کردم و بلیط قطار گرفتیم و از طرفی تلاقی این همایش با نمایشگاه بین المللی کتاب فرصت خوبی بود که از هر دو استفاده کنیم .

حال روز همایش

صبح زود از مسافرخانه بیرون زدیم و خودمان را با اتوبوس به سالن  همایش های وزارت کشور رساندیم جمعیت زیادی پشت درب ورودی با نظم داخل می شدند  در داخل ساختمان میزهای  چیده شده بود و کتابهای از اساتید چیده شده بود . کم کم جمعت زیاد می شد و ازدهام جمعت باعث شده بود خیلی شلوغ بشود .جالب اینجا بود کسی بلیط از ما نخواست و یک خانم از من پرسید شما هزینه بلیط خود را چند دادید گفتم برای 5 نفر حدود 55 هزار تومان و با تعجب گفت : من صد هزار تومان دادم و اینجا هم کسی بلیط همایش را کسی از من نخواست . گفتم نمی دانم از مسئولان همایش بپرس .(یک نکته انحرافی برای همایش ها می توانید رایگان حضور پیدا کنید البته اصلا کار خوبی نیست حتما بهایش را بپردازید چرا که تا زمانی بهای چیزی را نپردازید قدرش را نمی دانید. )

دربهای سالن همایش باز شد و ما به همراه داداشم و همکارم وارد سالن همایش شدیم . حدود 3000نفر با نظم و ترتیب وارد سالن می شدند و بر روی صندلی ها که روی دسته انها یک پوشه گذاشته بودند می نشستند .حدود ساعت 8:30 صبح بود و این همه جمعیت در روز صبح جمعه واقعا جالب بود .

در ابتدا از خداوند متعال شاکر بودیم که انجا بودیم و دغدغه هایمان آموزش دیدن هست . در ابتدا یک همگروهی انتخاب کردیم و هر کس با کنار دستی خود یک تیم دو نفره تشکیل دادیم و می بایست از هم گروهی خود سوال کنیم که 5 ویژگی خودش بگوید و بعد از گفتن 5 ویژگی شاخص خودش نوبت خودمان بود 5 ویژگی خودمان را به همگروهی خودمان بگوییم .در ادامه همایش در مورد اینکه چگونه از سمینار دست پر برویم صحبت شد و در ادامه یک قول به خودمان دادیم که مسئولیت زندگی خود را پذیرفته و به آن عمل کنیم و سعی در بهتر شدن زندگی خود کنیم .

سپس استاد بهرام پور در مورد یک روز تابستانی صحبت کردند که خبر اخراجشان از مدرسه بهشون گفته شده و چگونه شده که در راه سخنوری و فن سخنرانی علاقمند شده اند و اکنون مشغول به این کار هستند و ابنکه یاد بگیرید و به دیگران هم آموزش بدهید.

یک کار دیگر در ادامه انجام شد که خیلی جالب بود از همه افراد خواسته شد قفل گوشی موبایل خود را باز کنند و به بخش پیامک ها و یا تلگرام خود برویم و سپس گوشی خود را به همگروهی خود بدهیم تا ان را چک کند انجا صحبت این بود ما روی موبایل خود چقدر حساس هستیم و روی ان قفل می گذاریم اما ایا در زندگی خود هیچ قفل و یا حساسیت داریم . روی زندگی خود چقدر کنترل داریم و چه کسانی می توانند زندگیمان را تغییر بدهند .

در ادامه یک کلیپ از قبرستان نمایش داده شد و اینکه به هر حال یک روز  در یک قطعه از خاک می خوابیم .پس ببینیم کجا می رویم وقتی از این دنیا رفتیم می خواهیم کجا باشیم و چه اسم و نشانی از ما بماند و اینکه جایگاه خود را قبل از رفتن از این دنیا مشخص کنیم . در جهان تا کنون 80 میلیارد انسان مرده اند پس سعی کنیم تا قبل از رفتن از این دنیا جهان را جای بهتری برای زندگی کردن بسازیم . پس بهتر است قبل از مردن یک کار مثبت بزرگ انجام بدهیم و بیشتر از یک نفر باشیم .

ادامه دارد ....

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک : عدم نمایش ایمیل بعد از درج
وب/وبلاگ :