کتابفروشی کتابرسان کرمان

کنکوری - کمک درسی - دانشگاهی - عمومی و..

دوشنبه 14 اردیبهشت‌ماه سال 1394 ساعت 07:16 ب.ظ

آیا نمایشگاه های دائمی کتاب در سطح شهرها فرهنگ کتابخوانی را ترویج می دهد؟؟

با سلام

متاسفانه از زمان نمایشگاه استانی کتاب در شهر کرمان شاهد هستم در گوشه گوشه شهر نمایشگاه های دائمی کتاب با تخفیف های 20 الی 40 درصدی در مراکز و فرهنگ سراهای سطح شهر فعال شده و در طول سال به طور دائم نمایشگاه کتاب راه انداخته اند .

حال سوال اینجاست ؟ ایا این نمایشگاههای دائمی کتاب تاثیری در کتابخوانی و فرهنگ سازی برای کتابخوانی دارد ؟!

این نمایشگاهها فقط و فقط تیشه بر ریشه کتابفروشی های سطح شهر می زنند و نه تنها کمکی نمی کنند بلکه باعث می شوند شان و منزلت کتاب و کتابخوانی را تنزل بدهند .

نمایشگاه همانطورکه از اسمش مشخص هست نمایشی  از کتابهاست نه فروشگاه کتاب است تا در طول کل سال باز باشد .

نمایشگاه ها به صورت محدود مثلا 5 الی 10 روز  در سال برگذار می شوند اما در کرمان در طول سال همیشه نمایشگاه کتاب برپا هست و ای کاش کتابهای خوبی هم عرضه می شد فقط یک سری کتابهای زرد و رمان و داستان عرضه می کنند که نه به درد این دنیایشان می خورد و نه آخرتشان .

قابل توجه مسئولین استانی نمایشگاه های بزرگ و بین المللی فقط به صورت محدود و ان هم 5 الی 7 روزه برگذار می شود و همه ناشران و بزرگان نشر آن کشور حضور دارند مانند نمایشگاه بین المللی کتاب تهران که اکثر ناشران مطرح کشور هستند اما این نمایشگاه های دائمی فقط لطمه به کار کتابفروشی ها می زنند و کتابهای کم اهمیت و بی کیفیت ارائه می دهند.


مسئله دیگری که همیشه ما کتابفروشی ها با آن مشکل داریم به غیر از نمایشگاه های دائمی که در طول کل سال برپا هست نمایشگاه استانی کرمان همیشه در بدترین زمان ممکن برگذار می شود و آن هم در اوج مهر ماه یا آبان ماه  هست و متاسفانه در بهترین فصل فروش کتابفروشی ها این نمایشگاه برپا می شود که فقط سود و منفعت این نمایشگاه در جیب ناشران تهرانی و شرکت کنندگان نمایشگاه کتاب می رود و موضوع وقتی ناراحت کننده هست که اکثر ناشرانی که در نمایشگاه های استانی شرکت می کنند اکثرا کتابهای زائد و کم فروش و بدرد نخور خود را عرضه می کنند و کتابهای لازم و ضروری و پرفروش خود را در نمایشگاه استانی نمی اورند .


ادامه دارد

   

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک : عدم نمایش ایمیل بعد از درج
وب/وبلاگ :